Vishay Sprague 173D226X5015XE3
Part No.:
173D226X5015XE3
Description:
CAP TANT 22UF 5% 15V AXIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Qualification:
1. How to order 173D226X5015XE3 on Anpu?
3. Are the 173D226X5015XE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D226X5015XE3?
Image 173D226X5015XE3
Part Number 173D226X5015XE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 15 V
Type Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)