Vishay Sprague 173D396X5010XE3
Part No.:
173D396X5010XE3
Description:
CAP TANT 39UF 5% 10V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
39 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Qualification:
1. How to order 173D396X5010XE3 on Anpu?
3. Are the 173D396X5010XE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D396X5010XE3?
Image 173D396X5010XE3
Part Number 173D396X5010XE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 39 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 10 V
Type Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)