Vishay Sprague 173D565X0025W
Part No.:
173D565X0025W
Description:
CAP TANT 5.6UF 20% 25V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Manufacturer Size Code:
W
Qualification:
1. How to order 173D565X0025W on Anpu?
3. Are the 173D565X0025W price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D565X0025W?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 173D565X0025W.
Image 173D565X0025WWE3 173D565X0025WW 173D565X0025WE3 173D565X0025W
Part Number 173D565X0025WWE3 173D565X0025WW 173D565X0025WE3 173D565X0025W
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Capacitance 5.6 µF 5.6 µF 5.6 µF 5.6 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage - Rated 25 V 25 V 25 V 25 V
Type Molded Molded Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm) 0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)