Vishay Sprague 173D685X5035XE3
Part No.:
173D685X5035XE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 6.8UF 5% 35V AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 173D
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
X
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 173D685X5035XE3 on Anpu?
3. Are the 173D685X5035XE3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D685X5035XE3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 173D685X5035XE3
Part Number 173D685X5035XE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 35 V
Type Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)