Vishay Sprague 173D686X9004XWE3
Part No.:
173D686X9004XWE3
Description:
CAP TANT 68UF 10% 4V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Manufacturer Size Code:
X
Qualification:
1. How to order 173D686X9004XWE3 on Anpu?
3. Are the 173D686X9004XWE3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D686X9004XWE3?
Image 173D686X9004XWE3
Part Number 173D686X9004XWE3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)