Vishay Sprague 173D825X9050YW
Part No.:
173D825X9050YW
Description:
CAP TANT 8.2UF 10% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
8.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Qualification:
1. How to order 173D825X9050YW on Anpu?
3. Are the 173D825X9050YW price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 173D825X9050YW?
Image 173D825X9050YWE3 173D825X9050YW
Part Number 173D825X9050YWE3 173D825X9050YW
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 173D TANTALEX™, 173D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 8.2 µF 8.2 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Molded Molded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. - -
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm) 0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)