Vishay Sprague 195D105X5016C4T
Part No.:
195D105X5016C4T
Package:
0905 (2114 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 5% 16V 0905
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.39mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Qualification:
1. How to order 195D105X5016C4T on Anpu?
3. Are the 195D105X5016C4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 195D105X5016C4T?
Image 195D105X5016C4T
Part Number 195D105X5016C4T
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.045" W (2.21mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max) 0.055" (1.39mm)