Vishay Sprague 195D106X9025Y4T
Part No.:
195D106X9025Y4T
Package:
2910 (7227 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2910
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Y
Qualification:
1. How to order 195D106X9025Y4T on Anpu?
3. Are the 195D106X9025Y4T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 195D106X9025Y4T?
Image 195D106X9025Y4T
Part Number 195D106X9025Y4T
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)