Vishay Sprague 195D335X9050Z8T
Part No.:
195D335X9050Z8T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2910 (7227 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 50V 2910
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 195D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max):
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
Z
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 195D335X9050Z8T on Anpu?
3. Are the 195D335X9050Z8T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 195D335X9050Z8T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 195D335X9050Z8T
Part Number 195D335X9050Z8T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 195D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)