Vishay Sprague 199D107X06R3D7B1
Part No.:
199D107X06R3D7B1
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V RADIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.498" (12.66mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)
Qualification:
1. How to order 199D107X06R3D7B1 on Anpu?
3. Are the 199D107X06R3D7B1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D107X06R3D7B1?
Image 199D107X06R3D7B1 199D107X06R3D7B1E3
Part Number 199D107X06R3D7B1 199D107X06R3D7B1E3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D TANTALEX™, 199D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 100 µF 100 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 6.3 V 6.3 V
Type Conformal Coated Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm) 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm) 0.498" (12.66mm)
Lead Spacing 0.250" (6.35mm) 0.250" (6.35mm)