Vishay Sprague 199D107X96R3D7V1E3
Part No.:
199D107X96R3D7V1E3
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V RADIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.498" (12.66mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)
Qualification:
1. How to order 199D107X96R3D7V1E3 on Anpu?
3. Are the 199D107X96R3D7V1E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D107X96R3D7V1E3?
Image 199D107X96R3D7V1E3
Part Number 199D107X96R3D7V1E3
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm)
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)