Vishay Sprague 199D107X96R3D9V1
Part No.:
199D107X96R3D9V1
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V RADIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.518" (13.16mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Qualification:
1. How to order 199D107X96R3D9V1 on Anpu?
3. Are the 199D107X96R3D9V1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D107X96R3D9V1?
Image 199D107X96R3D9V1
Part Number 199D107X96R3D9V1
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.518" (13.16mm)
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)