Vishay Sprague 199D226X0025DXA1
Part No.:
199D226X0025DXA1
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.460" (11.68mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Qualification:
1. How to order 199D226X0025DXA1 on Anpu?
3. Are the 199D226X0025DXA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D226X0025DXA1?
Image 199D226X0025DXA1
Part Number 199D226X0025DXA1
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.460" (11.68mm)
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)