Vishay Sprague 199D226X0025DXV1E3
Part No.:
199D226X0025DXV1E3
Description:
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.460" (11.68mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Qualification:
1. How to order 199D226X0025DXV1E3 on Anpu?
3. Are the 199D226X0025DXV1E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D226X0025DXV1E3?
Image 199D226X0025DXV1E3
Part Number 199D226X0025DXV1E3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.460" (11.68mm)
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)