Vishay Sprague 199D226X9025D6B1
Part No.:
199D226X9025D6B1
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 199D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.498" (12.66mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 199D226X9025D6B1 on Anpu?
3. Are the 199D226X9025D6B1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D226X9025D6B1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 199D226X9025D6B1E3 199D226X9025D6B1
Part Number 199D226X9025D6B1E3 199D226X9025D6B1
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D TANTALEX™, 199D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 22 µF 22 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 25 V 25 V
Type Conformal Coated Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm) 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm) 0.498" (12.66mm)
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)