Vishay Sprague 199D226X9025D9V1
Part No.:
199D226X9025D9V1
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.518" (13.16mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Qualification:
1. How to order 199D226X9025D9V1 on Anpu?
3. Are the 199D226X9025D9V1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D226X9025D9V1?
Image 199D226X9025D9V1 199D226X9025D9V1E3
Part Number 199D226X9025D9V1 199D226X9025D9V1E3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D TANTALEX™, 199D
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Capacitance 22 µF 22 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 25 V 25 V
Type Conformal Coated Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm) 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.518" (13.16mm) 0.518" (13.16mm)
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)