Vishay Sprague 199D226X9025DXB1
Part No.:
199D226X9025DXB1
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.460" (11.68mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Qualification:
1. How to order 199D226X9025DXB1 on Anpu?
3. Are the 199D226X9025DXB1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D226X9025DXB1?
Image 199D226X9025DXB1E3 199D226X9025DXB1
Part Number 199D226X9025DXB1E3 199D226X9025DXB1
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D TANTALEX™, 199D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 22 µF 22 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 25 V 25 V
Type Conformal Coated Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm) 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.460" (11.68mm) 0.460" (11.68mm)
Lead Spacing 0.100" (2.54mm) 0.100" (2.54mm)