Vishay Sprague 199D476X0016E4B1E3
Part No.:
199D476X0016E4B1E3
Description:
CAP TANT 47UF 20% 16V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max):
0.492" (12.50mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size Code:
E
Qualification:
1. How to order 199D476X0016E4B1E3 on Anpu?
3. Are the 199D476X0016E4B1E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D476X0016E4B1E3?
Image 199D476X0016E4B1E3
Part Number 199D476X0016E4B1E3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)