Vishay Sprague 199D686X0010D7V1E3
Part No.:
199D686X0010D7V1E3
Description:
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.498" (12.66mm)
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)
Qualification:
1. How to order 199D686X0010D7V1E3 on Anpu?
3. Are the 199D686X0010D7V1E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D686X0010D7V1E3?
Image 199D686X0010D7V1E3
Part Number 199D686X0010D7V1E3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm)
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)