Vishay Sprague 199D686X0010DYV1
Part No.:
199D686X0010DYV1
Description:
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
0.125" (3.18mm)
Qualification:
1. How to order 199D686X0010DYV1 on Anpu?
3. Are the 199D686X0010DYV1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D686X0010DYV1?
Image 199D686X0010DYV1
Part Number 199D686X0010DYV1
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) -
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)