Vishay Sprague 199D686X9010D1V1E3
Part No.:
199D686X9010D1V1E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Radial
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 199D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 199D686X9010D1V1E3 on Anpu?
3. Are the 199D686X9010D1V1E3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D686X9010D1V1E3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 199D686X9010D1V1E3
Part Number 199D686X9010D1V1E3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)