Vishay Sprague 199D686X9010D6B1
Part No.:
199D686X9010D6B1
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.498" (12.66mm)
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)
Qualification:
1. How to order 199D686X9010D6B1 on Anpu?
3. Are the 199D686X9010D6B1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 199D686X9010D6B1?
Image 199D686X9010D6B1E3 199D686X9010D6B1
Part Number 199D686X9010D6B1E3 199D686X9010D6B1
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 199D TANTALEX™, 199D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 68 µF 68 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 10 V 10 V
Type Conformal Coated Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm) 0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.498" (12.66mm) 0.498" (12.66mm)
Lead Spacing 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)