Vishay Sprague 293D475X9063D8T
Part No.:
293D475X9063D8T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 63V 2917
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 293D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
63 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.1Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 293D475X9063D8T on Anpu?
3. Are the 293D475X9063D8T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 293D475X9063D8T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 293D475X9063D8T
Part Number 293D475X9063D8T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 293D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 63 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)