Vishay Sprague 299D226X9025DB6E3
Part No.:
299D226X9025DB6E3
Description:
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max):
0.440" (11.17mm)
Qualification:
1. How to order 299D226X9025DB6E3 on Anpu?
3. Are the 299D226X9025DB6E3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 299D226X9025DB6E3?
Image 299D226X9025DB6E3
Part Number 299D226X9025DB6E3
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 299D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Height - Seated (Max) 0.440" (11.17mm)