Vishay Sprague 550D107X0020S2T
Part No.:
550D107X0020S2T
Description:
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 550D107X0020S2T on Anpu?
3. Are the 550D107X0020S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D107X0020S2T?
Image 550D107X0020S2T
Part Number 550D107X0020S2T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 550D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)