Vishay Sprague 550D107X9010R2B
Part No.:
550D107X9010R2B
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Qualification:
1. How to order 550D107X9010R2B on Anpu?
3. Are the 550D107X9010R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D107X9010R2B?
Image 550D107X9010R2B
Part Number 550D107X9010R2B
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)