Vishay Sprague 550D127X0010R2B
Part No.:
550D127X0010R2B
Description:
CAP TANT 120UF 20% 10V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 550D127X0010R2B on Anpu?
3. Are the 550D127X0010R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D127X0010R2B?
Image 550D127X0010R2B
Part Number 550D127X0010R2B
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 550D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 120 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)