Vishay Sprague 550D156X0050R2B
Part No.:
550D156X0050R2B
Description:
CAP TANT 15UF 20% 50V AXIAL
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Qualification:
1. How to order 550D156X0050R2B on Anpu?
3. Are the 550D156X0050R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D156X0050R2B?
Image 550D156X0050R2B
Part Number 550D156X0050R2B
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)