Vishay Sprague 550D157X9006R2B
Part No.:
550D157X9006R2B
Description:
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Qualification:
1. How to order 550D157X9006R2B on Anpu?
3. Are the 550D157X9006R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D157X9006R2B?
Image 550D157X9006R2B
Part Number 550D157X9006R2B
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)