Vishay Sprague 550D226X9050S2T
Part No.:
550D226X9050S2T
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 550D226X9050S2T on Anpu?
3. Are the 550D226X9050S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D226X9050S2T?
Image 550D226X9050S2T 550D226X9050S2TE3
Part Number 550D226X9050S2T 550D226X9050S2TE3
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 550D TANTALEX™, 550D
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 22 µF 22 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50 V 50 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)