Vishay Sprague 550D476X0035S2G
Part No.:
550D476X0035S2G
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 550D476X0035S2G on Anpu?
3. Are the 550D476X0035S2G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D476X0035S2G?
Image 550D476X0035S2G
Part Number 550D476X0035S2G
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 550D
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)