Vishay Sprague 550D476X9020R2B
Part No.:
550D476X9020R2B
Description:
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
20 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 550D476X9020R2B on Anpu?
3. Are the 550D476X9020R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D476X9020R2B?
Image 550D476X9020R2B
Part Number 550D476X9020R2B
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 550D
Packaging Bulk
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 20 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)