Vishay Sprague 550D476X9035S2T
Part No.:
550D476X9035S2T
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Manufacturer Size Code:
S
Qualification:
1. How to order 550D476X9035S2T on Anpu?
3. Are the 550D476X9035S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D476X9035S2T?
Image 550D476X9035S2T
Part Number 550D476X9035S2T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 550D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)