Vishay Sprague 550D686X0015R2B
Part No.:
550D686X0015R2B
Description:
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
15 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)
Qualification:
1. How to order 550D686X0015R2B on Anpu?
3. Are the 550D686X0015R2B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D686X0015R2B?
Image 550D686X0015R2B
Part Number 550D686X0015R2B
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 15 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm)