Vishay Sprague 550D826X0020S2T
Part No.:
550D826X0020S2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Description:
CAP TANT 82UF 20% 20V AXIAL
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTALEX™, 550D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
82 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Height - Seated (Max):
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
S
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 550D826X0020S2T on Anpu?
3. Are the 550D826X0020S2T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 550D826X0020S2T?
Image 550D826X0020S2T
Part Number 550D826X0020S2T
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTALEX™, 550D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 82 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Hermetically Sealed
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)