Vishay Sprague 591D105X9035B4T15H
Part No.:
591D105X9035B4T15H
Package:
1611 (4028 Metric)
Description:
CAP TANT 1UF 10% 35V 1611
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4.4Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
B
Qualification:
1. How to order 591D105X9035B4T15H on Anpu?
3. Are the 591D105X9035B4T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D105X9035B4T15H?
Image 591D105X9035B4T15H
Part Number 591D105X9035B4T15H
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.4Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)