Vishay Sprague 591D106X9025R2T15H
Part No.:
591D106X9025R2T15H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V 2824
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
240mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 591D106X9025R2T15H on Anpu?
3. Are the 591D106X9025R2T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D106X9025R2T15H?
Image 591D106X9025R2T15H
Part Number 591D106X9025R2T15H
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 240mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)