Vishay Sprague 591D107X96R3C2T15H
Part No.:
591D107X96R3C2T15H
Package:
2812 (7132 Metric)
Description:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 2812
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
190mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
C
Qualification:
1. How to order 591D107X96R3C2T15H on Anpu?
3. Are the 591D107X96R3C2T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D107X96R3C2T15H?
Image 591D107X96R3C2T15H
Part Number 591D107X96R3C2T15H
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 190mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)