Vishay Sprague 591D108X0004R2T20H
Part No.:
591D108X0004R2T20H
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 4V 2824
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order 591D108X0004R2T20H on Anpu?
3. Are the 591D108X0004R2T20H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D108X0004R2T20H?
Image 591D108X0004R2T20H
Part Number 591D108X0004R2T20H
Product Status Active
Capacitance 1000 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)