Vishay Sprague 591D157X0010V2T035
Part No.:
591D157X0010V2T035
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
3017 (7644 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 20% 10V 3017
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 591D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 591D157X0010V2T035 on Anpu?
3. Are the 591D157X0010V2T035 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D157X0010V2T035?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 591D157X0010V2T035
Part Number 591D157X0010V2T035
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 591D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)