Vishay Sprague 591D157X9010V2T035
Part No.:
591D157X9010V2T035
Package:
3017 (7644 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 10% 10V 3017
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order 591D157X9010V2T035 on Anpu?
3. Are the 591D157X9010V2T035 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D157X9010V2T035?
Image 591D157X9010V2T035
Part Number 591D157X9010V2T035
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)