Vishay Sprague 591D157X96R3D2T15H
Part No.:
591D157X96R3D2T15H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
120mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Qualification:
1. How to order 591D157X96R3D2T15H on Anpu?
3. Are the 591D157X96R3D2T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D157X96R3D2T15H?
Image 591D157X96R3D2T15H
Part Number 591D157X96R3D2T15H
Product Status Active
Capacitance 150 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)