Vishay Sprague 591D227X0010R2T20H
Part No.:
591D227X0010R2T20H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 20% 10V 2824
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
55mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 591D227X0010R2T20H on Anpu?
3. Are the 591D227X0010R2T20H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D227X0010R2T20H?
Image 591D227X0010R2T20H
Part Number 591D227X0010R2T20H
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)