Vishay Sprague 591D227X96R3V2T035
Part No.:
591D227X96R3V2T035
Package:
3017 (7644 Metric)
Description:
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 3017
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
V
Qualification:
1. How to order 591D227X96R3V2T035 on Anpu?
3. Are the 591D227X96R3V2T035 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D227X96R3V2T035?
Image 591D227X96R3V2T035
Part Number 591D227X96R3V2T035
Product Status Active
Capacitance 220 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)