Vishay Sprague 591D337X9004D2T20H
Part No.:
591D337X9004D2T20H
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 4V 2917
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 591D
Active
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
60mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 591D337X9004D2T20H on Anpu?
3. Are the 591D337X9004D2T20H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D337X9004D2T20H?
Image 591D337X9004D2T20H
Part Number 591D337X9004D2T20H
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 591D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)