Vishay Sprague 591D337X9010R2T18H
Part No.:
591D337X9010R2T18H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 2824
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Qualification:
1. How to order 591D337X9010R2T18H on Anpu?
3. Are the 591D337X9010R2T18H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D337X9010R2T18H?
Image 591D337X9010R2T18H
Part Number 591D337X9010R2T18H
Product Status Active
Capacitance 330 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)