Vishay Sprague 591D477X06W3R2T20H
Part No.:
591D477X06W3R2T20H
Description:
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2824
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
45mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
Qualification:
1. How to order 591D477X06W3R2T20H on Anpu?
3. Are the 591D477X06W3R2T20H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D477X06W3R2T20H?
Image 591D477X06W3R2T20H
Part Number 591D477X06W3R2T20H
Product Status Active
Capacitance 470 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)