Vishay Sprague 591D685X0035R2T15H
Part No.:
591D685X0035R2T15H
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2824
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 591D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35 V
Type:
Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance):
750mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
R
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order 591D685X0035R2T15H on Anpu?
3. Are the 591D685X0035R2T15H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D685X0035R2T15H?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 591D685X0035R2T15H
Part Number 591D685X0035R2T15H
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, 591D
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 750mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)