Vishay Sprague 591D686X96R3R2T15H
Part No.:
591D686X96R3R2T15H
Description:
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 2824
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
110mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Qualification:
1. How to order 591D686X96R3R2T15H on Anpu?
3. Are the 591D686X96R3R2T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 591D686X96R3R2T15H?
Image 591D686X96R3R2T15H
Part Number 591D686X96R3R2T15H
Product Status Active
Capacitance 68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 110mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)