Vishay Sprague 592D106X9010A4T15H
Part No.:
592D106X9010A4T15H
Package:
1507 (3718 Metric)
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1507
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.6Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
A
Qualification:
1. How to order 592D106X9010A4T15H on Anpu?
3. Are the 592D106X9010A4T15H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 592D106X9010A4T15H?
Image 592D106X9010A4T15H
Part Number 592D106X9010A4T15H
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Type Conformal Coated
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.6Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)